W słoneczną niedzielę 25 maja 2014r. na warszawkim Torwarze odbyła się I edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego. Pomimo tak pięknej pogody, wolnego dnia od pracy, na kongresie pojawiło się ok.120 osób z branży kosmetycznej.

Każdy uczestnik kongresu przy rejestracji otrzymał materiały kongresowe oraz upominek firmy CLARENA, która była głównym fundatorem nagród dla uczestników kongresu.

Kongres rozpoczął się o godzinie 10:00 wykładem Pani Magdaleny Hafezi-Chojeckiej na temat Wizji polskiej podologii – uczestnicy dowiedzieli się mi.in. kim jest podolog i jak ważny jest to w dzisiejszych czasach zawód.

Kolejny wykład poprowadził Pan Piotr Bielawski, który przekazał uczestnikom wiele informacji na temat Klamr ortonyksyjnych i technik ortonyksyjnych w podologii.

Następnie rozpoczęły się dwa wykłady z zakresu makijażu.

Jako pierwsza swój wykład pt. Bądź na czasie z makijażem permanentnym poprowadziła Pani Ewa Chorąży z Europejskiego Centrum Szkoleniowego Perfectum. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem i zakończył się dyskusją na temat przypadków gabinetowych związanych z makijażem permanentnym. Pani Ewa udzieliła każdemu uczestnikowi profesjonalnej odpowiedzi z zakresu makijażu permanentnego.

Drugi wykład z zakresu makijażu poprowadziły Pani Agnieszka Podolecka i Pani Anna Kołodziej.

Uczestnicy poznali historię i podstawy modnego dziś makijażu w stylu Pin Up Girl.

Po wykładzie Pani Agnieszki i Pani Anny można było skorzystać z makijażu w stylu Pin Up Girl oraz innych atrakcji przygotowanych przez Wystawców kongresu tj. bezpłatnych konsultacji podologicznych, masażu w fotelu masującym.

Po przerwie pełnej atrakcji rozpoczął się wykład na temat Aromaterapii w walce z cellulitem, który poprowadziła Pani Anna Głuszek.

Pani Anna przygotowała kilka mieszanek aromaterapeutycznych na cellulit, których piękny zapach rozprzestrzeniał się po całej sali. Następnie Pani Anna zaprosiła dwie ochotniczki do samodzielnego przygotowania takiej mieszanki, którą potem mogły zabrać ze sobą do domu.

Kolejny wykład przeprowadziła dermatolog Pani dr Małgorzata Gaworczyk z firmy Beta-Skin. Pani dr Gaworczyk opowiedziała o formule ''beta-skin'' zwartej w produktach BETA-SKIN, która wpływa bardzo korzystnie na najczęstsze zapalne dermatozy skórne.

Bardzo interesującym wykładem był kolejny wykład na temat tego Co kryją kosmetyki - prawda i mity. Wykład poprowadziła Pani Monika Ceregroz Dr. Baumann Cosmetic. Wykład obfitował w bardzo merytoryczne treści i wywołał ogromne poruszenie na sali. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zapamiętali, że należy zawsze czytać skład kosmetyków i wybierać kosmetyki bez konserwantów, zawierające składniki  naturalne, identyczne z obecnymi w skórze.

Kolejny wykład wraz z pokazem przeprowadziła Pani Kaja Stefaniak. Pani Kaja przekazała uczestnikom wiedzę na temat Transdermalności i zastosowania kolagenu naturalnego i pokazała na ochotniczce jak wygląda zabieg kolagenowy.

Ostatni wykład przeprowadziła Pani Karolina Sobczyńska-Bartos. Pani Karolina przedstawiła wykład na temat Technik łączenia biorewitalizacji tkanek (peelingi chemiczne, fizyczne) z mezoterapią. Mimo, że Pani Karolina jako ostatnia przedstawiła swój wykład, uczestnicy pilnie jej słuchali.

Na zakończenie kongresu odbyła się loteria wizytówkowa z cennymi nagrodami ufundowanymi przez firmy: CLARENA, BETA-SKIN, EUROPEJSKIE CENTRUM SZKOLENIOWE PERFECTUM, DR. BAUMANN COSMETIC, BIOGENETICA, LIFEWELLNESS, PROSOTU, AD BEAUTY, BIZNES BEAUTY, CENTRUM PODOLOGICZNE NA ZDROWIU, DRAGONFLY BEAUTY.

Oprócz części wykładowej Edukacyjny Kongres Kosmetyczny zawierał część wystawową, gdzie można było zapoznać się i zakupić produkty takich firm jak:

  • BETA-SKIN - oferująca produkt medyczny na wszelkie choroby skóry, którego głównym składnikiem jest beta-glukan
  • EUROPEJSKIE CENTRUM SZKOLENIOWE PERFECTUM – posiadające bogatą ofertę kursów i szkoleń z zakresu pielęgnacji zdrowia i urody
  • BIOGENETICA – oferująca testy DNA in.na cellulit,opryszczkę,łysienie androgenowe oraz testy FIT
  • LIFEWELLNESS – oferujący akcesoria do masażu, fotele masujące, maty masujące
  • PROSOTU – oferujący produkty z zakresu medycyny estetycznej
  • AD BEAUTY – firma oferująca komplesowe wsparcie dla branży kosmetycznej
  • BIZNES BEAUTY – firma wspierająca biznes kosmetyczny, oferująca szkolenia marketingowe dla branży beauty
  • CENTRUM PODOLOGICZNE NA ZDROWIU – szerzące idee i wiedzę praktyczną oraz teoretyczną z zakresu podologii
  • BONITA NAIL&BEAUTY oraz DRAGONFLY BEAUTY – salony kosmetyczne, oferujące również szkolenia z zakresu beauty
  • DLA SPA i SZUGARFRIK – czasopisma które objęły patronat medialny nad kongresem

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły również portale kosmetyczne: KosmetykaProfesjonalna.pl, Kosmetologia.com.pl, Zadbajosiebie.pl, MojaUroda.info, Cosmetologia.pl, DbajoSiebie.com oraz KosmetykaWPolsce.pl.

Dziękujemy Uczestnikom, Partnerom, Fundatorom Nagród, Wystawcom, Patronom Medialnym za udział w kongresie i zapraszamy na II edycję Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego, która odbędzie się 12 października 2014 roku w Warszawie.

MEDIA O I. EDUKACYJNYM KONGRESIE KOSMETYCZNYM:

http://kosmetologia.com.pl/wydarzenia/3760-edukacyjny-kongres-kosmetyczny-za-nami-zobacz-relacje.html

http://www.zadbajosiebie.pl/i-edukacyjny-kongres-kosmetyczny-relacja-z-wydarzenia/

http://www.kosmetykawpolsce.pl/aktualnosci,120.htm

http://www.cosmetologia.pl/relacja-z-edukacyjnego-kongresu-kosmetycznego-4659.html

http://mojauroda.info/newsy/edukacyjny-kongres-kosmetyczny-galeria-zdjec/

SZUGARFRIK 6/2014

 

Galeria zdjęć