W niedzielę 12 października 2014r, w Warszawie w Hotelu Lord, odbyła się II edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego. W drugiej edycji kongresu wzięło udział ok.140 osób z branży kosmetycznej. Na kongresie pojawili się również zagraniczni prelegenci oraz wystawcy.

Każdy uczestnik kongresu przy rejestracji otrzymał materiały kongresowe oraz materiały promocyjne, próbki kosmetyków od Partnerów i wystawców kongresu.

Kongres rozpoczął się o godzinie 10:00.

Jako pierwsza wystąpiła Pani Magdalena Hafezi – Chojecka, która przedstawiła dwa wykłady z zakresu podologii tj. Wywiad (anamneza) w gabinecie podologicznym oraz Pacjenci z grupy ryzka w gabinecie podologicznym. Wykład obfitował w interesujące treści oraz omawiał trudne przypadki pacjentów, którzy udają się do gabinetu podologicznego.

Kolejny wykład poprowadziła Pani Izabela Skrabińska, która opowiedziała uczestnikom o bardzo istotnych w dzisiejszych czasach mobilnych usługach pedicure, które są szansą na dodatkowy rozwój gabinetu

Następnie rozpoczął się wykład Pani Alicji Lewandowskiej pt. Sztuka pozyskiwania i utrzymywania klienta czyli jak pokonać konkurencję. Wykład zainspirował uczestników do działania i osiągania swoich celów.

Po wykładzie Pani Alicji, swój wykład zaprezentowała Pani Jolanta Gajda. Pani Jolanta zaprezentowała wykład pt. Zadbane dłonie wizytówką kobiety i przeprowadziła pokaz rozjaśniającego zabiegu White Radiance.

Kolejny wykład nt. Mezoterapii bezigłowej Skinshooter KLAPP – elektropoliza i jej miejsce we współczesnej Kosmetologii – najnowsze osiągnięcia technologii Hi-Tech jako skuteczne rozwiązania KLAPP Cosmetics w pielęgnacji skóry w każdym wieku, przeprowadziła Pani Anna Drobnik. Wykład wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników kongresu.

Po wykładzie Pani Anny Drobnik, nadszedł czas na długo wyczekiwany wykład, który przeprowadziła Pani dr Francesca Ferri, która przyjechała na kongres aż z Włoch. Pani dr Francesa Ferri jest właścicielką firmy EFFEGILAB, która była Partnerem naszego kongresu. Pani dr Francesca przedstawiła wykład pt. Od melatoniny do Fitomelatoniny – kosmetyczne działanie innowacyjnego znormalizowanego ekstraktu. Podczas gdy Pani dr Francesca opowiadała o działaniu Fitomelatoniny, Pani Zofia Rompalska – przedstawicielka firmy EFFIEGALAB prezentowała pokaz masażu liftingującego na bazie Fitomelatoniny. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zachwyceni tą wyjątkową linią psychokosmetyków firmy EFFEGILAB.

Następnie rozpoczął się wykład Pani Magdaleny Kołodziejczyk, która przedstawiła bardzo istotne różnice między makijażem mineralnym a tradycyjnym. Wniosek – makijaż mineralny nie tylko upiększa ale również pielęgnuje naszą skórę.

Po wykładzie Pani Magdaleny Kołodziejczyk można było skorzystać z makijażu mineralnego oraz innych atrakcji przygotowanych przez wystawców kongresu tj. bezpłatnych konsultacji podologicznych, masażu w fotelu masującym, degustacji naturalnych soków.

Po przerwie pełnej atrakcji rozpoczął się wykład na temat: Zmian skórnych w praktyce kosmetologa, który poprowadziła Pani dermatolog dr n. med. Justyna Sicińska z Kliniki Dermatologii CSK MSW w Warszawie oraz Centrum Medycznego Dermiq w Warszawie. Wykład był bardzo profesjonalny a uczestnicy pilnie słuchali i wszystko zapisywali. To bardzo istotny temat w pracy kosmetologa i jakże ważna jest w tym wypadku współpraca kosmetologa z dermatologiem.

Kolejny wykład przeprowadziła Pani Elżbieta Rogalewicz. Pani Elżbieta Rogalewicz opowiedziała o Organicznej ekspertyzie w pielęgnacji i zabiegach przeciwstarzeniowych. Pani Elżbieta przekazała wiele istotnych treści na temat kosmetyków naturalnych i zapoznała uczestników z bardzo innowacyjnymi składnikami przeciwzmarszczkowymi zawartymi w kosmetykach EKIA takich jak np. smocza krew.

Bardzo interesującym wykładem był kolejny wykład, który przeprowadziła Pani Mira Borowska z firmy Dermaproject na temat Naturalnych metod odmładzania na przykładzie zastosowania terapii łączonej z użyciem nici liftingujących PDO i mezoterapii mikroigłowej. Nie od dziś wiadomo, że terapie łączone dają bardzo dobre efekty kosmetyczne. A jak wspominała prelegentka: Żeby przebudować skórę, trzeba ją uszkodzić - ta prosta zasada, sformułowana przez dr Desmonda Fernandesa, trafnie opisuje działanie wielu nowoczesnych terapii rewitalizujących. Jedną z nich jest coraz bardziej popularne mikronakłuwanie o którym podczas wykładu była mowa.

 Na zakończenie kongresu odbyły się dwa bardzo ciekawe wykłady.

Pierwszy zaprezentowała Pani Maja Haczyk doktorantka Politechniki Warszawskiej, Pani Maja przekazała fachową wiedzę na temat tego Jak rozpoznać bezpieczny kosmetyk

Podczas wykładu Pani Maja przedstawiła najnowsze informacje z zakresu chemii kosmetycznej dotyczące składników mogących stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia naszej skóry. Przedstawiła mity i fakty dotyczące m.in. składników takich jak SLS, PEG, parabeny, silikony.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem.

Następnie Pani Katarzyna Marques oraz Pan Jakub Twardzik przedstawili wykład na temat Podstaw teorii Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej i praktycznego zastosowanie terapii zewnętrznych w zachowaniu zdrowia i urody na podstawie masażu punktowego oraz masażu muszlami perłowymi.

Pani Katarzyna przedstawiła teorię z zakresu Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej, natomiast Pan Jakub zaprezentował pokaz masażu punktowego i masażu muszlami perłowymi. Pokaz masażu wyglądał bardzo zjawiskowo i wiele uczestników zamierza wprowadzić taki masaż do swojej oferty salonowej.

Po wykładzie na temat Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej odbyła się loteria wizytówkowa z cennymi nagrodami ufundowanymi przez firmy: EFFEGILAB, SKINIAL, CENTRUM PODOLOGICZNE NA ZDROWIU, KLAPP COSMETICS, BCL SPA, DERMAPROJECT, AKADEMIA TRADYCYJNEJ MEDYCYNY TYBETAŃSKIEJ, MARY KAY,

Oprócz części wykładowej II Edukacyjny Kongres Kosmetyczny zawierał część wystawową, gdzie można było zapoznać się i zakupić produkty takich firm jak:

 • EFFEGILAB – oferujący linię psychokosmetyków zawierających Fitomelatoninę – innowacyjny znormalizowany ekstrakt
 • SKINIAL – oferujący współpracę na zasadzie franczyzy, której działalnością jest bezpieczne, bezlaserowe usuwaniu tatuażu innowacyjną metodą
 • CENTRUM PODOLOGICZNE NA ZDROWIU – oferujące szkolenia oraz przekazujące wiedzę praktyczną oraz teoretyczną z zakresu podologii
 • KLAPP COSMETICS – oferujący urządzenie do mezoterapii bezigłowej SKINSHOOTER oraz profesjonalne produkty kosmetyczne
 • LIFEWELLNESS – oferujący akcesoria do masażu, fotele masujące, maty masujące
 • DERMAPROJECT – oferujący Derma rollery DTS/GENOSYS oraz kosmetyki profesjonalne
 • AKADEMIA TRADYCYJNEJ MEDYCYNY TYBETAŃSKIEJ – firma oferująca szkolenia i kursy z zakresy medycyny tybetańskiej
 • EKIA COSMETIQUES – oferująca kosmetyki organiczne na bazie naturalnych składników przeciwstarzeniowych
 • JANE IREDALE – oferująca mineralne kosmetyki do makijażu
 • MARY KAY – oferująca kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała oraz kosmetyki do makijażu
 • DLA SPA i SZUGARFRIK – czasopisma które objęły patronat medialny nad kongresem 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły również czasopismo: SUPERLINIA oraz portale kosmetyczne: Kosmetologia.com.pl, KosmetykaProfesjonalna.pl,

Dziękujemy Uczestnikom, Partnerom, Fundatorom Nagród, Wystawcom, Patronom Medialnym za udział w kongresie i zapraszamy na III edycję Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego, która odbędzie się 19 kwietnia 2015 roku w Warszawie w Hotelu Lord.

 

Galeria zdjęć