Relacja z VI edycji Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego - 23.04 2017 - Warszawa

W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się VI edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego.  Kongres został zorganizowany na 32. piętrze w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower, z którego roztacza się przepiękny widok na Warszawę. Organizatorem kongresu jest firma i portal Ambasada Kosmetyczna. W kongresie uczestniczyli właściciele gabinetów kosmetycznych, SPA, medycyny estetycznej, pracownicy gabinetów kosmetycznych i SPA oraz  kosmetolodzy.

Głównym tematem przewodnim kongresu była pielęgnacja twarzy, ciała i dłoni na wiosnę.

Podczas wykładów uczestnicy zapoznali się z nowymi metodami i technikami anti-aging, takimi jak Plasma Ri, której wyłącznym dystrybutorem jest firma Acitv Beauty & Care Expert.

Pani Urszula Kłyszewicz przedstawiła ekspercki wykład z pokazem pt.: Plasma Ri. Blefaroplastyka powiek. Niechirurgiczny lifting powiek, zmarszczek okolicy oka, ust i okolicy ucha.

Uczestnicy poznali fakty i mity na temat retinolu i witaminy C w kosmetykach. O tym wszystkim opowiedziała Pani Monika Krzyżostan - technolog kosmetyków, kosmetolog.

Pani Iwona Krzemińska – CEC EFEKT przedstawiła wykład na temat chorób autoimmunologicznych i zmian skórnych.

Nie zabrakło również części pokazowej. Niezwykle widowiskowym pokazem był masaż LOMI LOMI z wykorzystaniem świecy do masażu L'AMIE DE PROVENCE oraz tajski masaż refleksologiczny z wykorzystaniem pianki COLORFUL. Oba pokazy zaprezentowane zostały przez Panią Emilię Krysiak ze Studia Masażu Revital w Mrągowie.

Interesującym pokazem był pokaz  propozycji szybkich zdobień paznokci na wiosnę oraz dla panien młodych, który zaprezentowany był przez naszego Gościa Specjalnego Panią Ewę Kargettę-Sowul - Kargetta Academy.

Na kongresie gościliśmy również czeską firmę FOR LIFE & MADAGA  z produktami do pielęgnacji profesjonalnej oraz z linią dermatologiczną. Produkty te to nowa lepsza jakość zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Przekonywała do tego uczestników Kongresu Pani Julia Zarubova.

Gość Specjalny kongresu Pan dr Zbigniew Leśniowski - Dyrektor Medycznym Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej, przedstawił wykład pt. ''Cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej – jak sobie z tym radzi medycyna estetyczna''.

Gość Specjalny Pani Kalina Ben Sira - założycielka i prezes Klinik La Perla podzieliła się swoim doświadczeniem i przekazała wiedzę na temat kosmetologii i medycyny estetycznej wczoraj i dziś – trendy w branży beauty.

Kolejnym wykładem był ''Personal branding w gabinetach kosmetycznych'' o którym bardzo ciekawie opowiadał nasz Gość Specjalny Pan Alan Dąbrowski - założyciel Akademii Wizażu i Kosmetyki.

Ostatnim niezwykle ważnym wykładem był wykład, który przedstawił Pan Grzegorz Maciaszek i Pani Anna Maciaszek -MedLegalis sp. z o. o.  na temat bezpieczeństwa w gabinetach kosmetologicznych, formalne elementy zgody klienta na zabieg.

Na zakończenie kongresu odbyło się losowanie upominków od Partnerów i Wystawców kongresu: L'AMIE DE PROVENCE, COLOFUL, FaceFitness, FOR LIFE & MADAGA, Akademia Wizażu i Kosmetyki Alana Dąbrowskiego, Kargetta Academy, VIANEK.

Głównym Partnerem kongresu była marka: L'AMIE DE PROVENVE, natomiast Partnerami kongresu: COLROFUL oraz WSIiZ w Warszawie.

Wystawcami kongresu byli: SKIN EXPERT PROFESSIONAL, ACTIV BEAUTY & CARE EXPERT, FOR LIFE & MADAGA, KAREGETTA ACADEMY.

Wsparcia medialnego udzielili: Kosmetologia Estetyczna, Szugarfrik, Biotechnologia.pl, Polecana Kosmetyczka.pl, 4allwoman.pl, WirtualneKosmetyki.pl, KobiecaStrefa.pl, TrustedCosmetics.pl, MojSalon.eu, OtwartySalon.pl

 

 

Galeria zdjęć