Relacja z VII edycji Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego

RELACJA Z VII EDUKACYJNEGO KONGRESU KOSMETYCZNEGO

     W niedzielę,  15 kwietnia 2018r odbyła się już VII edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego. To wyjątkowe wydarzenie ze świata beauty odbyło się na 32 piętrze warszawskiego Centrum Konferencyjnego Gold Floor Tower. Organizatorem kongresu podobnie jak w poprzednich edycjach była firma i portal Ambasada Kosmetyczna.

     Tegoroczna tematyka kongresu obejmowała wiedzę z zakresu szeroko rozumianej kosmetologii oraz kosmetologii medycznej, jak również nie zabrakło tematyki z obszaru prawidłowego i efektywnego zarządzania swoim gabinetem czy trychologii.

     Wydarzenie to miało na celu poszerzanie wiedzy ekspertów z dziedziny kosmetologii, ukazanie najnowszych technologii i procedur zabiegowych dostępnych na rynku, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz wymianę doświadczeń zawodowych.

    Pierwszy wykład zaprezentowała nam Pani Marta Fiłoń (trener biznesu SPA&Beauty), która podzieliła się z naszymi uczestnikami kilkoma cennymi wskazówkami jak efektywnie zdobywać nowych klientów w gabinecie i zwiększać sprzedaż naszych usług. Jak dało się odczuć dla wielu z gości była to dawka przydatnej i ciekawej wiedzy, którą większość wykorzysta w swojej pracy zawodowej.

     Po marketingowym wykładzie uczestników czekała naukowa prezentacja przeprowadzona przez Panią Beatę Adamczyk, wykładowcę i szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem. Pani Beata opowiadała na temat rewelacyjnych efektów zabiegowych wynikających z połączenia mikronakłuć z radiofrekwencją, o wskazaniach do tego zabiegu oraz terapiach łączonych wykorzystujących tą technologię.

    Po przerwie kawowej nastąpiły dwa długo wyczekiwane wykłady prowadzone przez uwielbianego przez większość dr Zbigniewa Leśniowskiego (Certyfikowany Specjalista Medycyny Estetycznej), który mówił o prawidłowych zasadach wypełnień kwasem hialuronowym, o wskazaniach, przeciwskazaniach oraz skutkach ubocznych nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu.

„Miejsce osocza bogatopłytkowego w planie zabiegowym” to drugi temat, który Pan doktor zgodził się zaprezentować naszym uczestnikom. Odpowiadał m.in. na takie pytania jak: „co to jest osocze bogatopłytkowe?”, „ w jakie miejsce podajemy i przy jakich problemach?”. Dodatkowo uświadamiał naszych gości, że podstawą wykonywania takich zabiegów jest posiadanie dużej dawki wiedzy z zakresu medycyny i kosmetologii.

    Podczas naszego kongresu swoje miejsce znalazła również sesja trychologiczna, którą poprowadziła Pani Ewa Cognac, trycholog, trener i specjalista branż kosmetycznych i farmaceutycznych. Pani Ewa poszerzyła naszą wiedzę o znajomość mechanizmu starzenia się włosów i zachowania prawidłowej profilaktyki. Dodatkowo zaproponowała zabiegi kosmetyczne, które możemy wykorzystać w pracy z naszym klientem.

     Drugą część kongresu rozpoczął  wykład Pani Patrycji Kondrackiej, autorki książki „Sekret młodości - Facefitness”  oraz akredytowanego ICF coacha. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, jak ważna jest gimnastyka mięśni naszej twarzy w zachowaniu młodego wyglądu. Pani Patrycja oprócz innowacyjnej wiedzy zapewniła naszym gościom dużo uśmiechu i pozytywnej energii.

    Kolejny wykład obejmował temat: „Promieniowanie UV – czy faktycznie takie groźne i co powinien o nim wiedzieć klient gabinetu kosmetycznego”, który przedstawiła Pani Anna Kamm, kosmetolog i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku. Temat który dla wielu z nas wydawałby się zgłębiony, stał się  wartością dodaną dla naszych uczestników.

   Podczas kongresu został również przedstawiony przez Panią dr Joannę Klonowską temat, poruszający kwestię opieki kosmetologa nad klientem onkologicznym. Wykład był niezwykle interesujący i ważny, uświadomił nas jak trudnym pacjentem jest osoba po przebytym leczeniu onkologicznym.

   Punktem kończącym sesję  wykładową była prezentacja o nowinkach z zakresu peelingów chemicznych. Prelegent, którym była Pani Anna Parzychowska-Parol, zaproponowała nam protokoły zabiegowe łączące kwasy z innymi technikami odmładzającymi naszą skórę. Nie zbrakło również profesjonalnej i  szczegółowej wiedzy o przyczynach i mechanizmie starzenia się skóry.

Na kończenie kongresu uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród od naszych fundatorów, którymi byli: FACEFITNESS, MEDILAB, COLORFUL, L’AMIE DE PROVENCE, MARTA FIŁOŃ, FOR LIFE & MADAGA, MONRIN, HOUSE OF GLAM, BELNEA, SHEFOOT PROFESSIONAL, METRUM CRYOFLEX

Oprócz części wykładowej mieliśmy przyjemność gościć wystawców do których należeli: METRUM CRYOFLEX, MONRIN, COLORFUL, L’AMIE DE PROVENCE, FACEFITNESS, MEDILAB, BELNEA, HOUSE OF GLAM, BM SALON ONLINE, FOR LIFE & MADAGA, MARTA FIŁOŃ, WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERII I ZDROWIA W WARSZAWIE.  Firmy te prezentowały swoje atrakcyjne oferty na produkty, urządzenia oraz szkolenia.

Patronami medialny byli: KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA, AMBASADA KOSMETYCZNA, BEAUTY MISSION, WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERII I ZDROWIA, KOSMETYKAPROFESJONALNA.PL ORAZ OTWARTY SALON – KOSMETYKA DLA PROFESJONALISTÓW MONIKA SZATKOWSKA.

Ogromne podziękowania za udział w tym kongresie kierujemy do Uczestników, Wykładowców, Partnerów, Fundatorów Nagród, Wystawców oraz Patronów Medialnych. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na VIII edycję Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego!

 

 

Galeria zdjęć