Bądź na bieżąco
Joomla Extensions powered by Joobi

Bez kategorii

AKADEMIA SPA

ALTERNATYWNE TECHNIKI MASAŻU


15 października 2017 - Warszawa

Serdecznie zapraszamy do udziału w Akademii SPA – Alternatywne techniki masażu, która odbędzie się 15 października 2017r. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym GOLDEN FLOOR PLAZA, al. Jerozolimskie 123A.

Akademia SPA, seminarium - Alternatywne techniki masażu, skierowane jest do właścicieli gabinetów SPA, hoteli SPA, gabinetów kosmetycznych i masażu, terapeutów SPA, masażystów, kosmetologów oraz do osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę z zakresu Wellness&SPA.

Seminarium poprowadzi Emilia Krysiak – dyplomowana masażystka, terapeutka SPA, szkoleniowiec.

Program seminarium:

9:00 – 10:00 Rejestracja uczestników, powitalna kawa
10:00 – 10:05 Otwarcie seminarium 
10:05 – 12:00

 • Masaż w gabinecie SPA, Day SPA, gabinetach kosmetycznych - podział, charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, wywiad
 • Alternatywne techniki masażu - charakterystyka
 • Relaksacyjny masaż ciała z użyciem aromatycznej świecy do masażu L'amie de Provence - teoria i pokaz
 • Masaż dłoni z elementami refleksoterapii przy użyciu świecy do masażu L’amie de Provence jako uzupełnienie zabiegu manicure lub jako oddzielna propozycja masażu - teoria i pokaz
 • Tajski masaż stóp i podudzi z refleksoterapią przy użyciu nawilżającej pianki do stóp COLORFUL  - teoria i praktyka

12:00 – 12:20 - przerwa kawowo-ciasteczkowa
12:20 – 15:00

 • Masaż gorącymi stemplami ziołowymi - teoria i pokaz
 • Masaż gorącymi kamieniami - teoria i pokaz
 • Hawajski masaż Lomi-Lomi - teoria i pokaz

15:00 Zakończenie seminarium, wręczenie certyfikatów uczestnictwa

  


ORGANIZATOR: 

 

WSPÓŁPRACA:

 

WYSTAWCY:

 

PATRONI MEDIALNI:

 


 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Aby zarezerwować miejsce na akademię SPA należy wypełnić poniższy formularz a następnie dokonać wpłaty na konto:

AMBASADA KOSMETYCZNA

nr konta: 22 2490 0005 0000 4530 6396 2456

*Cena obejmuje:

 • udział w części praktycznej i teoretycznej
 • całodzienną przerwę kawową (kawa, herbata, soki, woda, ciastka)
 • certyfikat uczestnictwa
 • materiały do notowania

 

Ze względów organizacyjnych nie ma możliwości zwrotu opłaty za udział w kongresie. 

 

Zapraszamy również na II Edukacyjny Kongres Podologiczny: http://kongrespodologia.pl/zgloszenie-na-kongres.html

W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się VI edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego.  Kongres został zorganizowany na 32. piętrze w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower, z którego roztacza się przepiękny widok na Warszawę. Organizatorem kongresu jest firma i portal Ambasada Kosmetyczna. W kongresie uczestniczyli właściciele gabinetów kosmetycznych, SPA, medycyny estetycznej, pracownicy gabinetów kosmetycznych i SPA oraz  kosmetolodzy.

Głównym tematem przewodnim kongresu była pielęgnacja twarzy, ciała i dłoni na wiosnę.

Podczas wykładów uczestnicy zapoznali się z nowymi metodami i technikami anti-aging, takimi jak Plasma Ri, której wyłącznym dystrybutorem jest firma Acitv Beauty & Care Expert.

Pani Urszula Kłyszewicz przedstawiła ekspercki wykład z pokazem pt.: Plasma Ri. Blefaroplastyka powiek. Niechirurgiczny lifting powiek, zmarszczek okolicy oka, ust i okolicy ucha.

Uczestnicy poznali fakty i mity na temat retinolu i witaminy C w kosmetykach. O tym wszystkim opowiedziała Pani Monika Krzyżostan - technolog kosmetyków, kosmetolog.

Pani Iwona Krzemińska – CEC EFEKT przedstawiła wykład na temat chorób autoimmunologicznych i zmian skórnych.

Nie zabrakło również części pokazowej. Niezwykle widowiskowym pokazem był masaż LOMI LOMI z wykorzystaniem świecy do masażu L'AMIE DE PROVENCE oraz tajski masaż refleksologiczny z wykorzystaniem pianki COLORFUL. Oba pokazy zaprezentowane zostały przez Panią Emilię Krysiak ze Studia Masażu Revital w Mrągowie.

Interesującym pokazem był pokaz  propozycji szybkich zdobień paznokci na wiosnę oraz dla panien młodych, który zaprezentowany był przez naszego Gościa Specjalnego Panią Ewę Kargettę-Sowul - Kargetta Academy.

Na kongresie gościliśmy również czeską firmę FOR LIFE & MADAGA  z produktami do pielęgnacji profesjonalnej oraz z linią dermatologiczną. Produkty te to nowa lepsza jakość zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Przekonywała do tego uczestników Kongresu Pani Julia Zarubova.

Gość Specjalny kongresu Pan dr Zbigniew Leśniowski - Dyrektor Medycznym Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej, przedstawił wykład pt. ''Cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej – jak sobie z tym radzi medycyna estetyczna''.

Gość Specjalny Pani Kalina Ben Sira - założycielka i prezes Klinik La Perla podzieliła się swoim doświadczeniem i przekazała wiedzę na temat kosmetologii i medycyny estetycznej wczoraj i dziś – trendy w branży beauty.

Kolejnym wykładem był ''Personal branding w gabinetach kosmetycznych'' o którym bardzo ciekawie opowiadał nasz Gość Specjalny Pan Alan Dąbrowski - założyciel Akademii Wizażu i Kosmetyki.

Ostatnim niezwykle ważnym wykładem był wykład, który przedstawił Pan Grzegorz Maciaszek i Pani Anna Maciaszek -MedLegalis sp. z o. o.  na temat bezpieczeństwa w gabinetach kosmetologicznych, formalne elementy zgody klienta na zabieg.

Na zakończenie kongresu odbyło się losowanie upominków od Partnerów i Wystawców kongresu: L'AMIE DE PROVENCE, COLOFUL, FaceFitness, FOR LIFE & MADAGA, Akademia Wizażu i Kosmetyki Alana Dąbrowskiego, Kargetta Academy, VIANEK.

Głównym Partnerem kongresu była marka: L'AMIE DE PROVENVE, natomiast Partnerami kongresu: COLROFUL oraz WSIiZ w Warszawie.

Wystawcami kongresu byli: SKIN EXPERT PROFESSIONAL, ACTIV BEAUTY & CARE EXPERT, FOR LIFE & MADAGA, KAREGETTA ACADEMY.

Wsparcia medialnego udzielili: Kosmetologia Estetyczna, Szugarfrik, Biotechnologia.pl, Polecana Kosmetyczka.pl, 4allwoman.pl, WirtualneKosmetyki.pl, KobiecaStrefa.pl, TrustedCosmetics.pl, MojSalon.eu, OtwartySalon.pl

 

 

Galeria zdjęć

W niedzielę 10 kwietnia 2016 r. w Warszawie w Hotelu Lord odbyła się V edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego, organizowana przez firmę
i portal Ambasada Kosmetyczna
. W kongresie uczestniczyło ok. 130 profesjonalistów z branży kosmetycznej tj. właścicieli salonów kosmetycznych, medycyny estetycznej, SPA , gabinetów podologicznych oraz pracowników tych salonów.

Każdy Uczestnik kongresu został przywitany przez Organizatorów prezentem przekazanym przez firmę Komunikacja z pacjentem.pl, upominkiem od firmy Bielenda Professional oraz czasopismami branżowymi: DLA SPA i Kosmetologia Estetyczna.

Kongres rozpoczął się dwoma wykładami z zakresu podologii.
Jako pierwszy swój wykład zaprezentował jeden z Gości Specjalnych kongresu Pan Piotr Bielawski – specjalista ds. podologii z Centrum Podologicznego®.
Pan Piotr mówił o najczęściej spotykanych defektach i chorobach płytki paznokciowej w gabinecie podologicznym. Wykład obfitował w wiele ilustracji przedstawiających defekty i choroby płytki paznokciowej.

Kolejny wykład Profilaktyka i rehabilitacja w holistycznym ujęciu podologii przedstawiła Pani Marta Jakacka – dyplomowana fizjoterapeutka z firmy Podologia.pl. Pani Marta przekazała Uczestnikom dość istotną wiedzę, że to właśnie podolog jako pierwszy może rozpoznać problem i zabezpieczyć stopy pacjenta. Dzięki dostępnym metodom diagnostycznym wystarczy dobrze zdiagnozować stopy, a następnie zaplanować terapię oraz zastosować odciążenia lub zaopatrzenie ortopodologiczne.

Kolejnym wykładem był wykład Pani Beaty Zalewskiej – konsultantki naukowej z firmy Medilab. Pani Beata omówiła procedury higieniczno-sanitarne jakich należy przestrzegać, żeby nie dopuścić do przeniesienia mikroorganizmów chorobotwórczych. Przedstawiła jak dobrać środki do mycia, dezynfekcji, sterylizacji, jak ich używać żeby zapewnić prawidłowy przebieg procedur, ale również żeby narzędzia, powierzchnie pozostawały jak najdłużej sprawne technicznie.

Następnie Pani Sylwia Wójcik z firmy Bielenda Professional przestawiła bardzo interesujący wykład na temat prawidłowej pielęgnacji po ingerencyjnych procedurach kosmetologii i medycyny estetycznej jako gwarancji bezpieczeństwa klienta i uzyskania pożądanych efektów zabiegowych. Podczas wykładu prezentowany był również pokaz zabiegu przy użyciu dermorollera oraz produktów firmy Bielenda Professional. Uczestników kongresu szczególnie zainteresował produkt łagodzący i tonujący zaczerwienienia skóry podrażnionej po zabiegach medycyny estetycznej - Cover Cream z linii Med Technology.

Pan Janusz Grohs – Prezes Zarządu Marinex International sp. z o.o. omówił podstawowe lipidy organizmu człowieka i ich zastosowanie
w dermatologii, medycynie estetycznej i kosmetologii.
Mówił o tym jak ważna jest suplementacja w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Uczestnicy szczególną uwagę zwrócili na produkt LaSqualana olejek zawierający skwalen – naturalny lipid obecny również w skórze, którego ilość z wiekiem maleje, dlatego tak ważne jest dostarczanie tej substancji w odpowiednich produktach kosmetycznych i suplementach.

Niewątpliwie ogromne wrażenie na Uczestnikach kongresu zrobił kolejny wykład i jego autor Gość Specjalny kongresu Pan dr Zbigniew Leśniowski - Certyfikowany Specjalista Medycyny Estetycznej (EBBA), Dyrektor Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych ECLEST, Dyrektor Medyczny Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej.
Pan dr Leśniowki przekazał bardzo istotną wiedzę na temat pięciu zasad bezpiecznego wykonywania zaawansowanych zabiegów kosmetologicznych, którymi powinien się kierować każdy kosmetolog aby uniknąć błędów, komplikacji pozabiegowych oraz niezadowolonych klientów.

Kolejnym wykładem był wykład Pani Natalii Pokrywki – reprezentantki marki BIOMARIS® w Polsce.
Pani Natalia przestawiła wybrane surowce i składniki aktywne w thalasoterapii. Wykład był bardzo interesujący obfitował m.in. w wiele ciekawostek na temat działania i właściwości wody morskiej oraz informacji opartych o badania naukowe.

Pani Iwona Krzemińska – managerka Centrum Estetyki Ciała Efekt oraz Forever Living Product, zaprezentowała wykład na temat wpływu diety na wygląd i kondycję skóry, włosów i paznokci.
Pani Iwona opowiedziała między innymi o przyczynach i leczeniu trądziku różowatego, cellulicie oraz chorobach pasożytniczych i łuszczycy.

Następnie odbył się wykład Pani Alicji Lewandowskiej – trenerki biznesu. Pani Alicja przestawiła wykład na temat tego jak zdobyć i utrzymać najlepszych klientów. Pani Alicja zwróciła uwagę na to jak ważne jest budowanie swojego autorytetu w oczach klienta jako kosmetologa. Wykład prezentowany był w formie warsztatu. Dyskusji oraz wymiany doświadczeń, spostrzeżeń na temat zdobycia i utrzymania klienta nie było końca.

Na zakończenie kongresu odbył się długo wyczekiwany wykład kolejnego Gościa Specjalnego kongresu Pana Zbigniewa Kowalskiego – jednego
z najbardziej doświadczonych polskich ekspertów w dziedzinie kontaktu z Pacjentem oraz dyrektora programowego spółki Komunikacja
z pacjentem.pl, która była Głównym Fundatorem Upominków dla Uczestników.
Pan Zbigniew mówił o tym jak stworzyć gabinet doskonały.
Niewątpliwie aby gabinet dobrze funkcjonował i przynosił zyski należy zacząć od dokładnego zdefiniowania grupy docelowej do której chcemy trafić
z naszą ofertą gabinetową, a o cenach zabiegów należy mówić zdecydowanie.

Zaraz po wykładzie Pana Zbigniewa Kowalskiego odbyła się loteria z licznymi nagrodami od naszych Partnerów i Wystawców, która zapewniła wiele emocji i radości wśród Uczestników kongresu.

Oprócz części wykładowej kongres zawierał część wystawową, gdzie Partnerzy kongresu i Wystawcy prezentowali swoje produkty kosmetyczne, urządzenia oraz szkolenia. Uczestnicy mogli skorzystać z bardzo atrakcyjnych ofert oraz nawiązać owocne relacje biznesowe.

Miło nam poinformować, że Głównym Partnerem V Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego była firma PRO BEAUTY.

Partnerami V Edukacyjnego Kongres Kosmetycznego były firmy: Bielenda Professional, Podologia.pl, MARINEX, oraz Centrum Podologiczne ®.

Wystawcami V Edukacyjnego Kongres Kosmetycznego były firmy: BIOMARIS®, HL PROFESSIONAL SKINCARE, Fox Beauty, Camillen 60.

Głównym Fundatorem Upominków dla Uczestników była firma Komunikacja z pacjentem.pl.

Fundatorami Nagród dla uczestników były firmy: Sylveco, Komunikacja z pacjentem.pl. BIOMARIS®, HL PROFESSIONAL SKINCARE, Fox Beauty, Camillen 60, Bielenda Professional, Podologia.pl oraz Centrum Podologiczne ®.

Patronami Medialnymi były czasopisma: DLA SPA, Kosmetologia Estetyczna oraz portale kosmetyczne: BeautyConnect.pl oraz Przegladkosmetyczny.pl.

Bardzo dziękujemy Wszystkim Uczestnikom, Prelegentom, Partnerom, Wystawcom oraz Fundatorom Nagród za obecność na kongresie oraz wspaniałą atmosferę.
Zapraszamy na VI edycję Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego!

 

Galeria zdjęć

© 2018 kongreskosmetyczny.pl. All Rights Reserved. Designed By Ambasadakosmetyczna.pl